Szaleństwo Majki Skowron: Śledztwo (8/9)

serial obyczajowy Polska 1976  od 7 lat
zdjęcie

W skrócie

Cd. sprawy kłusownika. Bendek, były pracownik spółdzielni kierowanej przez ojca Bogdana, oskarżał go o przestępstwa, które sam popełniał.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Nastoletni Ariel (Marek Sikora) mieszka z ojcem (Czesław Jaroszyński), komendantem MO, we wczasowej miejscowości nad mazurskimi jeziorami. Matka chłopca umarła, gdy był jeszcze mały. Pewnego razu funkcjonariusz w obecności syna otrzymuje meldunek o ucieczce z domu niejakiej Majki Skowron (Zuzanna Antoszkiewicz). Chłopiec przypomina sobie, że niedawno spotkał poszukiwaną dziewczynę. W tajemnicy ją odszukuje. Szybko zawiązuje się między nimi nić sympatii... Telewizyjna adaptacja powieści Aleksandra Minkowskiego pod tym samym tytułem.

W tym odcinku

Długie śledztwo prowadzi w końcu do rozwiązania sprawy kłusownika. Dochodzenie ojca Ariela ma wynik zgodny z oczekiwaniami chłopca. Okazuje się, że poszukiwanym jest Bendek, były pracownik spółdzielni rybackiej, kierowanej przez ojca Bogdana. Zwolniony z pracy przestępca oskarżył go o wykroczenia, które sam popełniał. Nareszcie udaje się jednak poznać całą prawdę.

Występują

Twórcy

Ładuję...