Teleman

Sędzia Anna Maria Wesołowska (614)

serial fabularno-dokumentalny Polska 2011  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Jolanta jest okarżona o zabójstwo współlokatorki. Obie były uzależnione od narkotyków i nielegalnie mieszkały w opuszczonej kamienicy. Gościem Joli bywał burmistrz pobliskiego miasteczka.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Akcja serialu rozgrywa się głównie na sali sądowej. Sędzia Anna Maria Wesołowska orzeka wyroki z zachowaniem procedur stosowanych przez polskie sądy w rzeczywistości. W tym sezonie na wokandę trafią między innymi sprawy, o których donosiły media. Każdy odcinek rozpoczyna się od odczytania aktu oskarżenia. Po przesłuchaniu świadków obu stron i analizie dowodów następuje mowa obrońcy i oskarżyciela. Skomplikowane historie kryminalne dają widzom możliwość samodzielnego mierzenia się z oceną przedstawianych dowodów i faktów.

W tym odcinku

Prokurator odczytuje akt oskarżenia 18-letniej Jolanty. Ciąży na niej zarzut zabójstwa swojej współlokatorki. Obie były uzależnione od narkotyków i nielegalnie mieszkały w opuszczonej kamienicy. Śledztwo wykazało, że częstym gościem Joli był burmistrz pobliskiego miasteczka. Sąd musi ustalić, co ją z nim łączyło i jaki to ma związek z zabójstwem.

Zobacz także

Ładuję...