Sędzia Anna Maria Wesołowska (613)

serial fabularno-dokumentalny Polska 2011  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Pochodzący z Kazachstanu Asłan jest oskarżony o próbę zabójstwa narzeczonej, Beaty. Gdy dowiedziała się, że Asłan ma w ojczyźnie żonę, kazała mu się wyprowadzić. Wkrótce została zaatakowana.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Akcja serialu rozgrywa się głównie na sali sądowej. Sędzia Anna Maria Wesołowska orzeka wyroki z zachowaniem procedur stosowanych przez polskie sądy w rzeczywistości. W tym sezonie na wokandę trafią między innymi sprawy, o których donosiły media. Każdy odcinek rozpoczyna się od odczytania aktu oskarżenia. Po przesłuchaniu świadków obu stron i analizie dowodów następuje mowa obrońcy i oskarżyciela. Skomplikowane historie kryminalne dają widzom możliwość samodzielnego mierzenia się z oceną przedstawianych dowodów i faktów.

W tym odcinku

Pochodzący z Kazachstanu 21-letni Asłan jest oskarżony o próbę zabójstwa swojej narzeczonej, Beaty. Gdy dowiedziała się, że Asłan ma w swojej ojczyźnie żonę, kazała mu wyprowadzić się z domu, oddać samochód i inne prezenty otrzymane od jej rodziny. Kilka godzin później została zaatakowana przez napastnika, który próbował ją zabić łomem. Oskarżony nie przyznaje się do winy. Zapewnia, że wciąż kocha poszkodowaną.

Zobacz także

Ładuję...