Teleman

Sędzia Anna Maria Wesołowska (612)

serial fabularno-dokumentalny Polska 2011  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Przed sądem staje Gabriela Berda, oskarżona o zabójstwo pisarza i przywódcy sekty Pokolenie Słońca. Sekta wyłudzała pieniądze od swoich członków. Mogło to być jednym z motywów zbrodni.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Akcja serialu rozgrywa się głównie na sali sądowej. Sędzia Anna Maria Wesołowska orzeka wyroki z zachowaniem procedur stosowanych przez polskie sądy w rzeczywistości. W tym sezonie na wokandę trafią między innymi sprawy, o których donosiły media. Każdy odcinek rozpoczyna się od odczytania aktu oskarżenia. Po przesłuchaniu świadków obu stron i analizie dowodów następuje mowa obrońcy i oskarżyciela. Skomplikowane historie kryminalne dają widzom możliwość samodzielnego mierzenia się z oceną przedstawianych dowodów i faktów.

W tym odcinku

Przed sądem staje 29-letnia Gabriela Berda, która jest oskarżona o zabójstwo pisarza i przywódcy sekty Pokolenie Słońca. Zamordowany mężczyzna był autorem książki, w której zapowiadał, że 1 stycznia 2011 roku świat przestanie istnieć. Jego zwolennicy nie kryli wściekłość, gdy przepowiednia się nie sprawdziła. Istnieje też podejrzenie, że organizacja wyłudzała pieniądze od swoich członków. Mogło to być jednym z motywów zbrodni.

Zobacz także

Ładuję...