Teleman

Sędzia Anna Maria Wesołowska (611)

serial fabularno-dokumentalny Polska 2011  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Dwoje nastolatków jest oskarżonych o napaść na niewidomą licealistkę i zabicie jej psa przewodnika. Nie przyznają się do winy. Uważają, że ofiara nie jest w stanie rozpoznać napastników.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Akcja serialu rozgrywa się głównie na sali sądowej. Sędzia Anna Maria Wesołowska orzeka wyroki z zachowaniem procedur stosowanych przez polskie sądy w rzeczywistości. W tym sezonie na wokandę trafią między innymi sprawy, o których donosiły media. Każdy odcinek rozpoczyna się od odczytania aktu oskarżenia. Po przesłuchaniu świadków obu stron i analizie dowodów następuje mowa obrońcy i oskarżyciela. Skomplikowane historie kryminalne dają widzom możliwość samodzielnego mierzenia się z oceną przedstawianych dowodów i faktów.

W tym odcinku

Dwoje nastolatków zostaje oskarżonych o napaść na niewidomą licealistkę Emilię Wędzikowską w parku i zabicie jej psa przewodnika. Oboje nie przyznają się do winy i przekonują, że ofiara nie jest w stanie rozpoznać swoich napastników. Sędzia zapoznaje się z argumentami prokuratury i adwokata oraz dowodami.

Zobacz także

Ładuję...