Moja piękna pralnia

(My Beautiful Laundrette)

film obyczajowy Wielka Brytania 1985  od 16 lat
zdjęcie

W skrócie

Londyn. Pakistańczyk Omar mieszka z ojcem alkoholikiem. Ponieważ wykazuje smykałkę do interesów, wuj pozwala mu zarządzać podupadającą pralnią. Omarowi pomaga kumpel, który związał się z faszystami.

Oglądaj w telewizji

Czw 20.06 6:00
Sundance TVlogo
Czw 20.06 14:00
Sundance TVlogo

Opis

Londyn. Młody Pakistańczyk Omar (Gordon Warnecke) mieszka z ojcem alkoholikiem. Wuj Nasser (Saeed Jaffrey), specjalista od szemranych interesów, daję mu pracę w myjni samochodowej. Kiedy okazuje się, że chłopak ma smykałkę do biznesu, pozwala mu pokierować podupadającą pralnią. Chłopak zatrudnia do pomocy Johnny'go (Daniel Day-Lewis), swojego dawnego kumpla ze szkoły. Ich drogi się rozeszły, gdy bezrobotny Johnny związał się z odradzającym się ruchem faszystowskim. Koledzy razem doprowadzają pralnię do rozkwitu. Także ich wzajemne relacje wkraczają w zupełnie nową fazę... Nominacja do Oscara za scenariusz.

Film, który przyniósł światowy rozgłos reżyserowi S. FREARS, późniejszemu twórcy "Niebezpiecznych związków". Akcja rozgrywa się w latach 80. w Londynie. Omar (Gordon Warnecke), młody Pakistańczyk, dostaje od wuja (gangstera i biznesmena) podupadłą pralnię. (ale kino+)

Występują

Twórcy

Ładuję...