Pan Holmes

(Mr. Holmes)

film kryminalny Wielka Brytania/​USA 2015  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Lata 40. XX w. 93-letni Sherlock mieszka w wiejskiej posiadłości w Sussex. Powraca wspomnieniami do sprawy sprzed 30 lat, której dotąd nie rozwikłał. Śledztwo utrudniają mu kłopoty z pamięcią.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Rok 1947. Emerytowany detektyw, 93-letni Sherlock Holmes (Ian McKellen), przeprowadza się do wiejskiej posiadłości w Sussex, gdzie planuje resztę życia poświęcić pszczelarstwu. Mieszka na niewielkiej farmie razem z gosposią, panią Munro (Laura Linney), i jej 10-letnim synem Rogerem (Milo Parker). Śledczy powraca wspomnieniami do sprawy sprzed trzydziestu lat, która była ostatnią w jego karierze. Do tej pory nie zdołał jej rozwikłać. Na przeszkodzie stają mu jednak problemy z pamięcią... Scenariusz podszytego melancholią filmu powstał w oparciu o powieść autorstwa Mitcha Cullina. Obraz rozgrywa się na kilku płaszczyznach czasowych. W tytułowej roli wystąpił Ian McKellen, aktor znany z trylogii "Władca Pierścieni".

Emerytowany Sherlock Holmes za sprawą synka swej gospodyni powraca do swojej ostatniej sprawy-sprzed 30 lat. (Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna)

Występują

Twórcy

Ładuję...