Columbo | sezon 10 odc. 3

(Columbo: Columbo and the Murder of a Rock Star)

serial kryminalny USA 1991  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Columbo bada sprawę prawnika, który dowiaduje się, że jego dziewczyna ma kochanka. Prawnik zabija dziewczynę, a w morderstwo wrabia swojego rywala.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Perypetie porucznika Columbo (Peter Falk) z wydziału zabójstw policji w Los Angeles. Rozwiązuje on głównie zagadki zbrodni, które dotyczą osób z wyższych sfer. Znany ze swoich dziwactw śledczy jeździ zdezelowanym samochodem, chodzi w starym prochowcu, pali cygara i rozmawia z otyłym psem. Widz już na początku każdego odcinka dowiaduje się, kto jest mordercą, a następnie obserwuje fazy śledztwa prowadzonego przez porucznika.

W tym odcinku

Hugh Creighton (Dabney Coleman) jest cenionym adwokatem, który nie przegrał żadnej sprawy. Niestety jego życie prywatne nie jest usłane różami. Mężczyzna żyje z byłą piosenkarką rockową Marcy Edwards (Cheryl Paris), która nie należy do najwierniejszych kobiet. Pewnego dnia od prywatnego detektywa prawnik dowiaduje się, że jego przyjaciółka zdradziła go w jego domku plażowym z przystojnym żółtodziobem Neddym Malcolmem (Julian Stone). Postanawia się zemścić. Marcy próbuje go jeszcze szantażować, ale jej starania nie przynoszą żadnego skutku. Kobieta pada ofiarą starannie przemyślanej zbrodni. Wówczas do akcji wkracza porucznik Columbo (Peter Falk), który musi udowodnić, że zabójcą był Hugh. Niestety, adwokat ma doskonałe alibi.

Nagrody

Złoty Glob - serial dramatyczny, Złoty Glob - aktor telewizyjny w dramacie

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...