Columbo | sezon 9 odc. 2

(Columbo: Agenda for Murder)

serial kryminalny USA 1990  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Inspektor Columbo bada sprawę zagadkowej śmierci Franka Staplina.Wszystko wskazuje na to, że popełnił samobójstwo. Detektyw sądzi jednak, że było to morderstwo. Podejrzewa Oscara Fincha.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Perypetie porucznika Columbo (Peter Falk) z wydziału zabójstw policji w Los Angeles. Rozwiązuje on głównie zagadki zbrodni, które dotyczą osób z wyższych sfer. Znany ze swoich dziwactw jeździ zdezelowanym samochodem, chodzi w starym prochowcu, pali cygara i rozmawia z otyłym psem. Widz już na początku każdego odcinka dowiaduje się, kto jest mordercą, a następnie obserwuje fazy śledztwa prowadzonego przez porucznika.

W tym odcinku

Inspektor Columbo (Peter Falk) bada sprawę zagadkowej śmierci Franka Staplina (Louis Zorich). Mężczyznę, który przez lata żył w konflikcie z prawem, znaleziono w jego gabinecie. Zgodnie z wynikiem wstępnych oględzin zginął na skutek strzału w głowę. Wszystko wskazuje na to, że popełnił samobójstwo. Jednak broń, którą znaleziono w pokoju obok zabitego, nie była pobrudzona krwią. Ten fakt budzi podejrzenia czujnego detektywa. Okazuje się, że ostatnią osobą, która widziała Staplina żywego, był Oscar Finch, mężczyzna o bardzo silnych koneksjach politycznych. Finch nie życzy sobie, by porucznik zadawał zbyt wiele pytań.

Nagrody

Złoty Glob - serial dramatyczny, Złoty Glob - aktor telewizyjny w dramacie

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...