Poirot: Mieszkanie na trzecim piętrze

(Poirot: The Third Floor Flat)

serial kryminalny Wielka Brytania 1989  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

W budynku, gdzie mieszka Herkules Poirot, zostaje zamordowana kobieta, pani Grant. Ciało znajdują młodzi ludzie. Poirot rozpoczyna śledztwo.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Herkules Poirot to światowej sławy belgijski detektyw, który na co dzień rozwiązuje zagadki kryminalne w Wielkiej Brytanii. Ten nieco ekscentryczny funkcjonariusz prowadzi skomplikowane śledztwa, wykorzystuje swoją wiedzę, doświadczenie oraz spostrzegawczość, by złapać przestępców. Śmiertelne w skutkach otrucia, rzekome samobójstwa i wiele innych, to tylko początek niezwykłych historii kryminalnych. Poirot nie spocznie póki nie pozna tożsamości mordercy, a aby to zrobić przerwie swoje wakacje, poprowadzi śledztwa w powietrzu, na lądzie oraz na wyspie. Adaptacja opowiadań Agathy Christie.

W tym odcinku

Herkules Poirot (David Suchet) i kapitan Hastings (Hugh Fraser) idą do teatru na sztukę kryminalną. Zaledwie kilka godzin później w budynku, gdzie mieszka detektyw, zostaje zamordowana kobieta. Ciało pani Grant (Josie Lawrence) znajdują dwie młode pary na trzecim piętrze kamienicy. Poirot rozpoczyna śledztwo.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...