Dr House | sezon 1 odc. 12: Medycyna sportowa

(House M.D.: Sports Medicine)

serial obyczajowy USA 2005  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Gwiazdor bejsbolu Hank trafia do szpitala z powodu złamania kości ramiennej. House podejrzewa, że przyczyną osteoporozy kości jest doping, sportowiec był przyłapany na braniu narkotyków.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Doktor Gregory House (Hugh Laurie) pracuje w znanym szpitalu klinicznym w New Jersey. Jest bardzo dobrym specjalistą w swojej dziedzinie, ale jednocześnie człowiekiem o trudnym charakterze. Cyniczny mężczyzna z przyjemnością wytyka innym błędy, kpi ze szpitalnej dyscypliny i wszelkiej papierkowej roboty. Pośrednikami między nim a chorymi są najczęściej: piękna i ambitna Allison Cameron (Jennifer Morrison), czarnoskóry Eric Foreman (Omar Epps) i pochodzący z wpływowej rodziny Robert Chase (Jesse Spencer). Ekscentryczny sposób bycia House'a budzi mieszane uczucia w jego szefowej, doktor Lisie Cuddy (Lisa Edelstein), która czasami ma ochotę pozbyć się niesubordynowanego pracownika.

W tym odcinku

Gwiazdor bejsbolu Hank Wiggen (Scott Foley) trafia do szpitala z powodu patologicznego złamania kości ramiennej. House podejrzewa, że przyczyną osteoporozy kości jest doping, ponieważ sportowiec został wcześniej przyłapany na braniu narkotyków. Tymczasem stan pacjenta pogarsza się i niezbędny jest przeszczep. Żona Hanka godzi się zostać dawczynią, ale pojawia się niespodziewana przeszkoda.

Nagrody

Złoty Glob - aktor w serialu dramatycznym

Występują

Twórcy

Ładuję...