Dr House | sezon 1 odc. 18: Niemowlęta

(House M.D.: Babies & Bathwater)

serial obyczajowy USA 2005  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Występ House'a na kongresie doprowadza Voglera do wściekłości. Grozi on wycofaniem swoich dotacji, jeśli jego oponent nie zostanie natychmiast zwolniony z pracy.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Doktor Gregory House (Hugh Laurie) pracuje w znanym szpitalu klinicznym w New Jersey. Jest bardzo dobrym specjalistą w swojej dziedzinie, ale jednocześnie człowiekiem o trudnym charakterze. Cyniczny mężczyzna z przyjemnością wytyka innym błędy, kpi ze szpitalnej dyscypliny i wszelkiej papierkowej roboty. Pośrednikami między nim a chorymi są najczęściej: piękna i ambitna Allison Cameron (Jennifer Morrison), czarnoskóry Eric Foreman (Omar Epps) i pochodzący z wpływowej rodziny Robert Chase (Jesse Spencer). Ekscentryczny sposób bycia House'a budzi mieszane uczucia w jego szefowej, doktor Lisie Cuddy (Lisa Edelstein), która czasami ma ochotę pozbyć się niesubordynowanego pracownika.

W tym odcinku

U ciężarnej pacjentki Gregory diagnozuje schorzenie, wobec którego młodzi rodzice muszą dokonać trudnego wyboru: czy ocalić życie matki, czy nienarodzonego dziecka. Tymczasem Vogler, niezadowolony z wystąpienia House na kongresie, robi wszystko, aby go zwolnić. Organizuje głosowanie, w wyniku którego mają się rozstrzygnąć losy doktora. Kiedy Wilson odmawia udziału w anonimowym głosowaniu, Vogler grozi, że wycofa wszystkie fundusze. Cuddy decyduje się przeciwstawić Voglerowi.

Nagrody

Złoty Glob - aktor w serialu dramatycznym

Występują

Twórcy

Ładuję...