Dr House | sezon 1 odc. 17: Wzór do naśladowania

(House M.D.: Role Model)

serial obyczajowy USA 2005  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

House zajmuje się czarnoskórym kandydatem na prezydenta USA, który zasłabł podczas wiecu. Toksoplazmozowe zapalenie mózgu wskazuje na to, że senator Wright ma AIDS.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Doktor Gregory House (Hugh Laurie) pracuje w znanym szpitalu klinicznym w New Jersey. Jest bardzo dobrym specjalistą w swojej dziedzinie, ale jednocześnie człowiekiem o trudnym charakterze. Cyniczny mężczyzna z przyjemnością wytyka innym błędy, kpi ze szpitalnej dyscypliny i wszelkiej papierkowej roboty. Pośrednikami między nim a chorymi są najczęściej: piękna i ambitna Allison Cameron (Jennifer Morrison), czarnoskóry Eric Foreman (Omar Epps) i pochodzący z wpływowej rodziny Robert Chase (Jesse Spencer). Ekscentryczny sposób bycia House'a budzi mieszane uczucia w jego szefowej, doktor Lisie Cuddy (Lisa Edelstein), która czasami ma ochotę pozbyć się niesubordynowanego pracownika.

W tym odcinku

Z polecenia Voglera House zajmuje się czarnoskórym kandydatem na prezydenta USA, który zasłabł podczas wiecu. Toksoplazmozowe zapalenie mózgu wskazuje na to, że senator Wright ma AIDS. Młoda kobieta w przychodni cierpi na dolegliwości, których objawy wydają się być efektami stosunków płciowych. Pacjentka twierdzi jednak, że nie jest aktywna seksualnie. Vogler obiecuje Gregory'emu, że nie zwolni jego asystenta, jeśli lekarz wygłosi referat zachwalający nowy lek produkcji jego firmy farmaceutycznej.

Nagrody

Złoty Glob - aktor w serialu dramatycznym

Występują

Twórcy

Ładuję...