Dr House | sezon 1 odc. 15: Mafia rządzi

(House M.D.: Mob Rules)

serial obyczajowy USA 2005  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Mafioso Joey Arnello, który ma zeznawać przeciwko przestępcom, zapada w śpiączkę. FBI podejrzewa, że symuluje. Brat adwokat odradzał mu świadkowanie. Sąd nakazuje House'owi zbadać Joeya.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Doktor Gregory House (Hugh Laurie) pracuje w znanym szpitalu klinicznym w New Jersey. Jest bardzo dobrym specjalistą w swojej dziedzinie, ale jednocześnie człowiekiem o trudnym charakterze. Cyniczny mężczyzna z przyjemnością wytyka innym błędy, kpi ze szpitalnej dyscypliny i wszelkiej papierkowej roboty. Pośrednikami między nim a chorymi są najczęściej: piękna i ambitna Allison Cameron (Jennifer Morrison), czarnoskóry Eric Foreman (Omar Epps) i pochodzący z wpływowej rodziny Robert Chase (Jesse Spencer). Ekscentryczny sposób bycia House'a budzi mieszane uczucia w jego szefowej, doktor Lisie Cuddy (Lisa Edelstein), która czasami ma ochotę pozbyć się niesubordynowanego pracownika.

W tym odcinku

Mafioso Joey Arnello, który ma zeznawać przeciwko innym przestępcom, zapada w śpiączkę. FBI podejrzewa, że świadek symuluje. Zwłaszcza, że brat adwokat odradzał mu przystępowanie do programu ochrony świadków. Sąd nakazuje House'owi zbadać Joeya. W przychodni Gregory wyciąga z nosa chłopczyka figurkę policjanta, a podczas kolejnych wizyt inne zabawki. Okazuje się, że z pozoru dziwaczne działania dziecka mają głębszy sens.

Nagrody

Złoty Glob - aktor w serialu dramatycznym

Występują

Twórcy

Ładuję...