Dr House | sezon 1 odc. 11: Detoks

(House M.D.: Detox)

serial obyczajowy USA 2005  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Do szpitala trafia 16-letni Keith po wypadku. Kolejne objawy wskazują na chorobę autoimmunologiczną - toczeń. House nie zgadza się z taką diagnozą. Zamierza zastosować inne leczenie.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Doktor Gregory House (Hugh Laurie) pracuje w znanym szpitalu klinicznym w New Jersey. Jest bardzo dobrym specjalistą w swojej dziedzinie, ale jednocześnie człowiekiem o trudnym charakterze. Cyniczny mężczyzna z przyjemnością wytyka innym błędy, kpi ze szpitalnej dyscypliny i wszelkiej papierkowej roboty. Pośrednikami między nim a chorymi są najczęściej: piękna i ambitna Allison Cameron (Jennifer Morrison), czarnoskóry Eric Foreman (Omar Epps) i pochodzący z wpływowej rodziny Robert Chase (Jesse Spencer). Ekscentryczny sposób bycia House'a budzi mieszane uczucia w jego szefowej, doktor Lisie Cuddy (Lisa Edelstein), która czasami ma ochotę pozbyć się niesubordynowanego pracownika.

W tym odcinku

16-letni Keith ulega wypadkowi samochodowemu. Chłopak ma silny krwotok. Kolejne objawy wskazują na chorobę autoimmunologiczną - toczeń. House nie zgadza się jednak z taką diagnozą. Chce zastosować inne leczenie i zmusza Cameron, aby okłamywała ojca młodego pacjenta. Współpracownicy House'a zaczynają wątpić w jego zdolność do trzeźwego osądu. Zwłaszcza, że zauważają u niego objawy głodu narkotykowego. Cuddy zarzuca Gregory'emu uzależnienie od silnego leku przeciwbólowego.

Nagrody

Złoty Glob - aktor w serialu dramatycznym

Występują

Twórcy

Ładuję...