Dr House | sezon 1 odc. 8: Trucizna

(House M.D.: Poison)

serial obyczajowy USA 2005  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Podczas egzaminu z matematyki nastoletni Matt zapada na ciężką chorobę. Dr House podejrzewa zatrucie. Pracę lekarzom utrudnia matka chłopca. Do House'a zaczyna zalecać się staruszka.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Doktor Gregory House (Hugh Laurie) pracuje w znanym szpitalu klinicznym w New Jersey. Jest bardzo dobrym specjalistą w swojej dziedzinie, ale jednocześnie człowiekiem o trudnym charakterze. Cyniczny mężczyzna z przyjemnością wytyka innym błędy, kpi ze szpitalnej dyscypliny i wszelkiej papierkowej roboty. Pośrednikami między nim a chorymi są najczęściej: piękna i ambitna Allison Cameron (Jennifer Morrison), czarnoskóry Eric Foreman (Omar Epps) i pochodzący z wpływowej rodziny Robert Chase (Jesse Spencer). Ekscentryczny sposób bycia House'a budzi mieszane uczucia w jego szefowej, doktor Lisie Cuddy (Lisa Edelstein), która czasami ma ochotę pozbyć się niesubordynowanego pracownika.

W tym odcinku

Podczas egzaminu z matematyki nastoletni Matt zapada na ciężką chorobę. Doktor House podejrzewa zatrucie. Podczas gdy Cameron i Foreman próbują ustalić rodzaj trucizny, Chase stara się utrzymać przy życiu nastolatka, którego stan się pogarsza. Pracę utrudnia lekarzom matka chłopca. W przychodni do House'a zaczyna się zalecać 82-letnia kobieta.

Nagrody

Złoty Glob - aktor w serialu dramatycznym

Występują

Twórcy

Ładuję...