Wikingowie (8)

(Vikings: Sacrifice)

serial historyczny Kanada/​Irlandia 2013  od 16 lat
zdjęcie

W skrócie

Ragnar wyrusza razem ze swoją rodziną i kompanami na tradycyjną pielgrzymkę do Uppsali. Wikingowie zamierzają złożyć ofiarę swoim bogom. Lagertha pragnie dowiedzieć się, czy urodzi syna.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Przełom VIII i IX wieku. Młody wojownik Ragnar Lodbrok (Travis Fimmel) służy jarlowi Haraldsonowi (Gabriel Byrne). Mężczyzna pragnie zdobyć nieodkryte jak dotąd przez wikingów ziemie na zachodzie. Nie podobają mu się decyzje podejmowane przez wodza, który co roku wysyła swoich podwładnych na rabunkowe wyprawy do krain zamieszkałych przez Bałtów i Słowian. W jego działaniach wspierają go oddany przyjaciel, rzemieślnik Floki (Gustaf Skarsgard), brat Rollo (Clive Standen) oraz żona Lagertha (Katheryn Winnick). Oparta na faktach historia owianego legendą nordyckiego wodza.

W tym odcinku

Ragnar, Lagertha i Athelstan wyruszają na pielgrzymkę do Uppsali, by dziękować za otrzymane dary i chwalić bogów. Wojownik powoli godzi się ze śmiercią swojego nienarodzonego syna, jednak to zdarzenie oddala go od żony. Lagertha wciąż nie potrafi pogodzić się z utratą dziecka i chce wiedzieć, czy jeszcze kiedyś urodzi mężowi męskiego potomka. Tymczasem Athelstan odkrywa, że wiara chrześcijańska zyskuje coraz to nowych zwolenników.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...