Wikingowie (7)

(Vikings: A King's Ransom)

serial historyczny Kanada/​Irlandia 2013  od 16 lat
zdjęcie

W skrócie

Trzy statki kierowane przez wikingów płyną w górę rzeki. Ich celem jest pałac należący do króla Aelle'a. Ragnar wysuwa żądania okupu. Wkrótce wojownik poznaje prawdziwe zamiary władcy.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Przełom VIII i IX wieku. Młody wojownik Ragnar Lodbrok (Travis Fimmel) służy jarlowi Haraldsonowi (Gabriel Byrne). Mężczyzna pragnie zdobyć nieodkryte jak dotąd przez wikingów ziemie na zachodzie. Nie podobają mu się decyzje podejmowane przez wodza, który co roku wysyła swoich podwładnych na rabunkowe wyprawy do krain zamieszkałych przez Bałtów i Słowian. W jego działaniach wspierają go oddany przyjaciel, rzemieślnik Floki (Gustaf Skarsgard), brat Rollo (Clive Standen) oraz żona Lagertha (Katheryn Winnick). Oparta na faktach historia owianego legendą nordyckiego wodza.

W tym odcinku

Ragnar i jego dzielni wojownicy ruszają na kolejną wyprawę. Trzy statki pełne gotowych na wszystko mężczyzn płyną w górę rzeki, do centrum wschodniej Anglii. Tam znajduje się pałac króla Aelle. Ragnar planuje przedstawić władcy swoją propozycję. Chce zaoferować monarsze pokój w zamian za wysokie łupy. Aelle nie ma jednak zamiaru ustąpić bez walki. Postanawia zgotować nieproszonym gościom zaskakujące powitanie.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...