Dr House | sezon 1 odc. 4: Macierzyństwo

(House M.D.: Maternity)

serial obyczajowy USA 2004  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

W szpitalu zaczynają chorować dwa noworodki, które przyszły na świat w różnych salach porodowych. Dr House podejrzewa ognisko infekcji. Cuddy chce czekać na wykrycie następnych przypadków.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Doktor Gregory House (Hugh Laurie) pracuje w znanym szpitalu klinicznym w New Jersey. Jest bardzo dobrym specjalistą w swojej dziedzinie, ale jednocześnie człowiekiem o trudnym charakterze. Cyniczny mężczyzna z przyjemnością wytyka innym błędy, kpi ze szpitalnej dyscypliny i wszelkiej papierkowej roboty. Pośrednikami między nim a chorymi są najczęściej: piękna i ambitna Allison Cameron (Jennifer Morrison), czarnoskóry Eric Foreman (Omar Epps) i pochodzący z wpływowej rodziny Robert Chase (Jesse Spencer). Ekscentryczny sposób bycia House'a budzi mieszane uczucia w jego szefowej, doktor Lisie Cuddy (Lisa Edelstein), która czasami ma ochotę pozbyć się niesubordynowanego pracownika.

W tym odcinku

W szpitalu zaczynają chorować dwa noworodki, które przyszły na świat w różnych salach porodowych i przebywają w innych pokojach. Dr House podejrzewa, że w placówce jest ognisko infekcji. Cuddy zgadza się zamknąć porodówkę dopiero po wykryciu następnych przypadków. Tymczasem stan dzieci szybko się pogarsza. Młoda i wysportowana kobieta ma nudności i przybiera na wadze. Dr House wykrywa u niej szczególny rodzaj pasożyta.

Nagrody

Złoty Glob - aktor w serialu dramatycznym

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...