Dr House | sezon 1 odc. 3: Brzytwa Ockhama

(House M.D.: Occam's Razor)

serial obyczajowy USA 2004  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Brandon traci przytomność. W szpitalu jego stan gwałtownie się pogarsza. Dr House początkowo stawia hipotezę, że Brandon zapadł jednocześnie na dwie choroby.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Doktor Gregory House (Hugh Laurie) pracuje w znanym szpitalu klinicznym w New Jersey. Jest bardzo dobrym specjalistą w swojej dziedzinie, ale jednocześnie człowiekiem o trudnym charakterze. Cyniczny mężczyzna z przyjemnością wytyka innym błędy, kpi ze szpitalnej dyscypliny i wszelkiej papierkowej roboty. Pośrednikami między nim a chorymi są najczęściej: piękna i ambitna Allison Cameron (Jennifer Morrison), czarnoskóry Eric Foreman (Omar Epps) i pochodzący z wpływowej rodziny Robert Chase (Jesse Spencer). Ekscentryczny sposób bycia House'a budzi mieszane uczucia w jego szefowej, doktor Lisie Cuddy (Lisa Edelstein), która czasami ma ochotę pozbyć się niesubordynowanego pracownika.

W tym odcinku

Dwudziestokilkuletni Brandon traci nagle przytomność. W szpitalu jego stan gwałtownie się pogarsza, a kolejne objawy nie układają się w sensowną z medycznego punktu widzenia całość. Doktor House stawia hipotezę, że Brandon zapadł jednocześnie na dwie różne choroby. Diagnoza okazuje się błędna. Kolejne objawy wskazują, że chłopak uległ zatruciu.

Nagrody

Złoty Glob - aktor w serialu dramatycznym

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...