Dr House | sezon 1 odc. 1: Wszyscy kłamią

(House M.D.: Pilot)

serial obyczajowy USA 2004  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Do szpitala trafia 29-letnia przedszkolanka Rebecca Adler, u której lekarz rodzinny rozpoznał nowotwór mózgu. Po kolejnych badaniach doktor House stawia inną diagnozę. On również się myli.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Doktor Gregory House (Hugh Laurie) pracuje w znanym szpitalu klinicznym w New Jersey. Jest bardzo dobrym specjalistą w swojej dziedzinie, ale jednocześnie człowiekiem o trudnym charakterze. Cyniczny mężczyzna z przyjemnością wytyka innym błędy, kpi ze szpitalnej dyscypliny i wszelkiej papierkowej roboty. Pośrednikami między nim a chorymi są najczęściej: piękna i ambitna Allison Cameron (Jennifer Morrison), czarnoskóry Eric Foreman (Omar Epps) i pochodzący z wpływowej rodziny Robert Chase (Jesse Spencer). Ekscentryczny sposób bycia House'a budzi mieszane uczucia w jego szefowej, doktor Lisie Cuddy (Lisa Edelstein), która czasami ma ochotę pozbyć się niesubordynowanego pracownika.

W tym odcinku

Do szpitala trafia 29-letnia przedszkolanka Rebecca Adler, u której lekarz rodzinny rozpoznał nowotwór mózgu. Po kolejnych badaniach doktor House stawia własną diagnozę - zapalenie naczyń krwionośnych w mózgu. Z czasem okazuje się, że on również się myli. Kiedy pacjentka odmawia dalszego leczenia, House wyjawia, że on również padł ofiarą błędu lekarskiego i w efekcie został kaleką. Prosi jednak Rebeckę, żeby dała mu jeszcze jedną szansę. Jest przekonany, że tym razem odkrył prawdziwą przyczynę jej choroby.

Nagrody

Złoty Glob - aktor w serialu dramatycznym

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...