Wikingowie (6)

(Vikings: Burial of the Dead)

serial historyczny Kanada/​Irlandia 2013  od 16 lat
zdjęcie

W skrócie

Osłabiony Ragnar staje do konfrontacji z Haraldsonem, gdy ten torturuje jego brata. Jarl przyjmuje wyzwanie. Lothbrokowi udaje się pokonać wodza. Wkrótce młody wojownik zostaje nowym jarlem.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Przełom VIII i IX wieku. Młody wojownik Ragnar Lodbrok (Travis Fimmel) służy jarlowi Haraldsonowi (Gabriel Byrne). Mężczyzna pragnie zdobyć nieodkryte jak dotąd przez wikingów ziemie na zachodzie. Nie podobają mu się decyzje podejmowane przez wodza, który co roku wysyła swoich podwładnych na rabunkowe wyprawy do krain zamieszkałych przez Bałtów i Słowian. W jego działaniach wspierają go oddany przyjaciel, rzemieślnik Floki (Gustaf Skarsgard), brat Rollo (Clive Standen) oraz żona Lagertha (Katheryn Winnick). Oparta na faktach historia owianego legendą nordyckiego wodza.

W tym odcinku

Ragnar wciąż jeszcze cierpi z powodu ran, które odniósł w pożarze swego domu. Okazuje się jednak, że nie będzie mu dane odzyskiwać sił w spokoju. Odkrywa bowiem, że jego brat, Rollo, jest torturowany na zlecenie Haraldsona. Choć wciąż jeszcze jest słaby i obolały, postanawia stawić czoła rywalowi i wyzywa go na pojedynek. Tę walkę może przeżyć tylko jeden z nich. Mimo osłabienia Ragnarowi udaje się pokonać wodza. Wkrótce potem młody mężczyzna zostaje nowym jarlem.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...