Wikingowie (5)

(Vikings: Raid)

serial historyczny Kanada/​Irlandia 2013  od 16 lat
zdjęcie

W skrócie

Jasnowidz mówi jarlowi Haraldsonowi, że Ragnar pragnie jego śmierci. Ten próbuje pozbyć się rywala, zmuszając go do ukrywania się.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Przełom VIII i IX wieku. Młody wojownik Ragnar Lodbrok (Travis Fimmel) służy jarlowi Haraldsonowi (Gabriel Byrne). Mężczyzna pragnie zdobyć nieodkryte jak dotąd przez wikingów ziemie na zachodzie. Nie podobają mu się decyzje podejmowane przez wodza, który co roku wysyła swoich podwładnych na rabunkowe wyprawy do krain zamieszkałych przez Bałtów i Słowian. W jego działaniach wspierają go oddany przyjaciel, rzemieślnik Floki (Gustaf Skarsgard), brat Rollo (Clive Standen) oraz żona Lagertha (Katheryn Winnick). Oparta na faktach historia owianego legendą nordyckiego wodza.

W tym odcinku

W wielkiej sali jasnowidz przepowiada przyszłość jarlowi Haraldsonowi. Mówi mu, że Ragnar Lothbrok pragnie jego śmierci. Wódz nie ma zamiaru biernie czekać na rozwój wydarzeń i postanawia działać. Niebawem podpala gospodarstwo swojego rywala. Dokonuje zbrodniczego czynu, wiedząc że Ragnar jest w środku. Mężczyźnie udaje się uciec przed zemstą wroga, zostaje jednak ranny i musi się ukrywać. Lothbrok marzy jednak o tym, by wrócić do swoich. Ma nadzieję, że bogowie mu sprzyjają i niebawem stanie się to możliwe.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...