Wikingowie (4)

(Vikings: Trial)

serial historyczny Kanada/​Irlandia 2013  od 16 lat
zdjęcie

W skrócie

Jarl Haraldson wyraża zgodę, by wojownicy ponownie udali się do Anglii w poszukiwaniu cennych zdobyczy. Wkrótce jednak wikingowie uświadamiają sobie, że mają w swoich szeregach szpiega.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Przełom VIII i IX wieku. Młody wojownik Ragnar Lodbrok (Travis Fimmel) służy jarlowi Haraldsonowi (Gabriel Byrne). Mężczyzna pragnie zdobyć nieodkryte jak dotąd przez wikingów ziemie na zachodzie. Nie podobają mu się decyzje podejmowane przez wodza, który co roku wysyła swoich podwładnych na rabunkowe wyprawy do krain zamieszkałych przez Bałtów i Słowian. W jego działaniach wspierają go oddany przyjaciel, rzemieślnik Floki (Gustaf Skarsgard), brat Rollo (Clive Standen) oraz żona Lagertha (Katheryn Winnick). Oparta na faktach historia owianego legendą nordyckiego wodza.

W tym odcinku

Jarl Haraldson wyraża zgodę na kolejną wyprawę. Wysyła jednak z Ragnarem i jego załogą swego szpiega. Wikingowie wracają do Anglii w poszukiwaniu cennych łupów. Po bitwie na plaży szykują się do inwazji na miasto Hexam. Ragnar i Lagertha odkrywają, że Earl wciąż ich obserwuje, a wszystkie działania mają swoją cenę.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...