Wikingowie (3)

(Vikings: Dispossessed)

serial historyczny Kanada/​Irlandia 2013  od 16 lat
zdjęcie

W skrócie

Ragnar i jego kompani napadają na klasztor. Najeźdźcy zabierają ze sobą łupy, a porwanych mnichów zamierzają sprzedać. Jarl Haraldson zezwala swoim wojownikom na kolejną wyprawę.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Przełom VIII i IX wieku. Młody wojownik Ragnar Lodbrok (Travis Fimmel) służy jarlowi Haraldsonowi (Gabriel Byrne). Mężczyzna pragnie zdobyć nieodkryte jak dotąd przez wikingów ziemie na zachodzie. Nie podobają mu się decyzje podejmowane przez wodza, który co roku wysyła swoich podwładnych na rabunkowe wyprawy do krain zamieszkałych przez Bałtów i Słowian. W jego działaniach wspierają go oddany przyjaciel, rzemieślnik Floki (Gustaf Skarsgard), brat Rollo (Clive Standen) oraz żona Lagertha (Katheryn Winnick). Oparta na faktach historia owianego legendą nordyckiego wodza.

W tym odcinku

Ragnar i jego załoga dobijają do brzegu Anglii. Wkrótce wikingowie napadają na klasztor w Lindesfarne. Najeźdźcy zabierają ze sobą cenne łupy, a porwanych mnichów zamierzają sprzedać jako niewolników. Tymczasem jarl Haraldson zezwala swoim wojownikom na kolejną wyprawę.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...