Wikingowie (2)

(Vikings: Wrath of the Northmen)

serial historyczny Kanada/​Irlandia 2013  od 16 lat
zdjęcie

W skrócie

Ragnar kompletuje załogę, która jest gotowa stawić czoło śmiertelnemu zagrożeniu. Mężczyzna zamierza wyruszyć na wyprawę w nieznane. Pragnie bowiem zbadać ziemie na zachodzie.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Przełom VIII i IX wieku. Młody wojownik Ragnar Lodbrok (Travis Fimmel) służy jarlowi Haraldsonowi (Gabriel Byrne). Mężczyzna pragnie zdobyć nieodkryte jak dotąd przez wikingów ziemie na zachodzie. Nie podobają mu się decyzje podejmowane przez wodza, który co roku wysyła swoich podwładnych na rabunkowe wyprawy do krain zamieszkałych przez Bałtów i Słowian. W jego działaniach wspierają go oddany przyjaciel, rzemieślnik Floki (Gustaf Skarsgard), brat Rollo (Clive Standen) oraz żona Lagertha (Katheryn Winnick). Oparta na faktach historia owianego legendą nordyckiego wodza.

W tym odcinku

Dzielny Ragnar kompletuje załogę, która jest gotowa stawić czoło śmiertelnemu zagrożeniu. Mężczyzna zamierza wyruszyć ze swoimi kompanami na wyprawę w nieznane. Wiking pragnie bowiem zbadać ziemie na zachodzie, gdzie nie dotarł jeszcze żaden z jego pobratymców.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...