Wikingowie (1)

(Vikings: Rites of Passage)

serial historyczny Kanada/​Irlandia 2013  od 16 lat
zdjęcie

W skrócie

Skandynawia, przełom VIII i IX wieku. Młody wojownik Ragnar marzy o bogactwie i sławie. Jest pewien, że wszystko to zdobędzie dzięki wyprawie na nowe lądy. Musi otrzymać zgodę wodza.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Przełom VIII i IX wieku. Młody wojownik Ragnar Lodbrok (Travis Fimmel) służy jarlowi Haraldsonowi (Gabriel Byrne). Mężczyzna pragnie zdobyć nieodkryte jak dotąd przez wikingów ziemie na zachodzie. Nie podobają mu się decyzje podejmowane przez wodza, który co roku wysyła swoich podwładnych na rabunkowe wyprawy do krain zamieszkałych przez Bałtów i Słowian. W jego działaniach wspierają go oddany przyjaciel, rzemieślnik Floki (Gustaf Skarsgard), brat Rollo (Clive Standen) oraz żona Lagertha (Katheryn Winnick). Oparta na faktach historia owianego legendą nordyckiego wodza.

W tym odcinku

Skandynawia, przełom VIII i IX wieku. Młody wojownik o imieniu Ragnar marzy o bogactwie i wielkiej sławie. Jest pewien, że wszystko to zdobędzie w dalekich, nieznanych jego ludziom krainach, które znajdują się na zachodzie. Postanawia wyruszyć na podbój świata. Musi jednak przekonać do swoich pomysłów lokalnego przywódcę, jarl Haraldsona, który niechętnie dzieli się władzą i sławą. Mężczyzna obawia się bowiem, że wyprawa przyniesie Ragnarowi chwałę, której on sam nigdy nie doświadczył.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...