Dyżur 3 (30)

serial dokumentalny Polska 2010  od 12 lat

W skrócie

Na oddziale pojawia się kobieta, która skaleczyła się, wysiadając z metra. Może być jej potrzebny przeszczep skóry. Do szpitala trafia też robotnik, który spadł z rusztowania.

Oglądaj w telewizji

So 25.05 5:00
TV Puls 2logo
Pt 31.05 5:20
TV Puls 2logo
So 1.06 5:00
TV Pulslogo

Opis

Twórcy serialu towarzyszą personelowi medycznemu w jego codziennej pracy na szpitalnym oddziale ratunkowym. Prezentują kulisy zabiegów i badań diagnostycznych, a wybrani pacjenci mówią o tym, co sprawiło, że trafili na ten właśnie oddział. Przekonamy się też, jakie będą ich dalsze losy. Przewodnikami po tym świecie ludzkich dramatów, cierpień i wzruszeń będą doświadczeni lekarze - Wojciech Moraczewski oraz Dymitr Książek. W ich rękach spoczywa niejednokrotnie zdrowie i życie pacjentów.

W tym odcinku

Kulisy pracy oddziału ratunkowego Szpitala Dzieciątka Jezus w Warszawie. Na oddziale pojawia się kobieta z rozległą raną. Obrażenie powstało podczas... wsiadania do metra. Do szpitala trafia też robotnik, który runął z rusztowania. Lekarze podejrzewają poważne urazy twarzoczaszki. Tymczasem pogotowie przywozi ciężko rannego motocyklistę. Pacjent nie ma zbyt wielu obrażeń zewnętrznych, więc lekarze mają niełatwe zadanie. Muszą szybko ustalić, które z narządów wewnętrznych uległy uszkodzeniu.

Zobacz także

Ładuję...