Teleman

Najpiękniejsze baśnie braci Grimm: Śnieżka i Różyczka

(Grimm's Finest Fairytales: Schneeweißchen und Rosenrot)

baśń filmowa Niemcy 2012  od 7 lat

W skrócie

Śnieżka i jej siostra Różyczka mieszkają z matką w leśnym domku. Zimą udzielają schronienia niedźwiedziowi. Wkrótce przekonują się, że skrywa on pewną tajemnicę.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

W ramach serii widzowie zobaczą najsłynniejsze baśnie niemieckich pisarzy, które doczekały się nowych ekranizacji, m.in. Królewnę Śnieżkę, Rumpelstiltskina czy Roszpunkę.

Dawno, dawno temu żyły sobie dwie siostry, które mieszkały z matką w małym domku w lesie. Śnieżka (Sonja Gerhard) była spokojną, nieśmiała dziewczyną, zaś jej siostra Różyczka (Liv Lisa Fries) uwielbiała śpiew i taniec. Pewnego zimowego dnia chatkę, w której mieszkały kobiety, nawiedził niedźwiedź. Matka dziewcząt (Jule Ronstedt) pozwoliła mu wejść do domu i ogrzać się przy ogniu, a jej córki szybko zaprzyjaźniły się z nietypowym przybyszem. Od tego dnia drapieżnik stał się częstym gościem w ich domu. Nadeszła jednak wiosna, a wraz z nią rozstanie. Niedźwiedź bowiem miał swoje obowiązki - musiał pilnować tajemniczego skarbu przed złymi karłami. Pewnego wiosennego dnia dziewczęta spotkały w lesie małego ludka, który okazał się karłem. Udzieliły mu pomocy i odtąd ich drogi często się przecinały. Siostry wielokrotnie pomagały swojemu nowemu znajomemu, on jednak nigdy nie okazywał im wdzięczności i zawsze z nich drwił. Pewnego dnia doszło do spotkania wielkiego niedźwiedzia ze złośliwym karłem. Rozwścieczony miś, nie bacząc na prośby i błagania małego ludka, pozbawił go życia. Dziewczęta, które były świadkami tego zdarzenia, czym prędzej uciekły do lasu. Niedźwiedź jednak przywołał je po imieniu, a gdy zatrzymały się i spojrzały w jego stronę, zobaczyły, że na miejscu drapieżnika stoi piękny młodzieniec. Okazało się, że jest on królewskim synem, zaczarowanym i okradzionym przez okrutnego karła. Tylko śmierć oprawcy mogła zwrócić mu dawną postać. Wkrótce Śnieżka poślubiła odczarowanego królewicza, Różyczka zaś wyszła za jego brata i wszyscy żyli długo i szczęśliwie.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...