Teleman

Foxcatcher

dramat biograficzny USA 2014  od 16 lat
zdjęcie

W skrócie

Zapaśnik Mark trafia do ośrodka treningowego Foxcatcher, założonego przez milionera. Z czasem bogacz domaga się od niego całkowitego posłuszeństwa.

Oglądaj w telewizji

Śr 29.09 14:40
HBO 2logo
Czw 30.09 3:45
HBO 2logo
Nd 3.10 13:45
HBO 3logo
Pon 4.10 6:00
HBO 3logo

Opis

Dave Schultz (Mark Ruffalo) to utytułowany amerykański zapaśnik, zdobywca złotego medalu na olimpiadzie w Los Angeles. Jego młodszy brat Mark (Channing Tatum) również osiąga sukcesy. Mniej doświadczony chłopak marzy o tym, by stanąć na najwyższym podium podczas igrzysk w Seulu. By przygotować się do zawodów, przyjmuje propozycję ekscentrycznego dziedzica fortuny i niespełnionego sportowca Johna du Ponta (Steve Carell). Decyduje się zamieszkać w Pensylwanii, gdzie bogacz stworzył specjalny ośrodek treningowy o nazwie Foxcatcher. Milioner oferuje mu miejsce w profesjonalnej ekipie i finansowe wsparcie. Wkrótce też zaczyna uważać Marka za zaufanego przyjaciela. Opowiada mu o toksycznej relacji z matką Jean (Vanessa Redgrave) i częstuje kokainą. Z czasem du Pont ujawnia socjopatyczne oblicze, żądając od swojego podopiecznego całkowitego posłuszeństwa i uległości. Oparta na faktach historia zdobyła pięć nominacji do Oscara, w tym za reżyserię Bennetta Millera i scenariusz.

Na faktach: Steve Carreell na powaznie jako John du Pont-amerykańsk milioner, który założył ośrodek treningowy dla zapaśniczej kadry USA. (Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna)

Nagrody

Złota Palma - reżyser

Występują

Twórcy

Ładuję...