Teleman

Poirot: Bombonierka

(Poirot: The Chocolate Box)

serial kryminalny Wielka Brytania 1993  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Poirot jedzie z inspektorem Jappem do Brukseli. Japp ma tam odebrać nagrodę. Bruksela to rodzinne miasto Poirota. Detektyw wspomina przeszłość i opowiada Jappowi o sprawie sprzed 20 lat.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Perypetie nieco ekscentrycznego belgijskiego detektywa pracującego w Wielkiej Brytanii. Adaptacja opowiadań Agathy Christie.

W tym odcinku

Herkules Poirot (David Suchet) jedzie razem z inspektorem Jappem (Philip Jackson) do Brukseli. Policjant ma tam odebrać nagrodę od belgijskiego rządu. Bruksela to rodzinne miasto Poirota, gdzie zaczynał on swoją karierę jako policjant. Detektyw wspomina przeszłość i opowiada Jappowi o sprawie sprzed 20 lat. Wtedy Virginie Mesnard (Anna Chancellor) poprosiła go o śledztwo w sprawie śmierci robiącego szybką karierę polityka Paula Deroularda (James Coombes). Sąd uznał, że zmarł on na atak serca. Jednak pani Mesnard podejrzewała otrucie i podanie trucizny w pudełku czekoladek, które zmarły dostał od arystokraty Xaviera St. Alarda (Geoffrey Whitehead). Poirot wykrył sprawcę, który przyznał się do popełnienia zbrodni. Nie podał jednak wyniku śledztwa do publicznej wiadomości. O przyczynach tej decyzji mówi teraz Jappowi. Reżyserem jest Ken Grieve, który od 1960 roku pracuje dla brytyjskiej telewizji.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...