Poirot: Żółty irys

(Poirot: Yellow Iris)

serial kryminalny Wielka Brytania 1993  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Przed dwoma laty w Buenos Aires Herkules Poirot badał sprawę śmierci pięknej Iris Russell. Został wtedy pomyłkowo uznany za szpiega. Teraz ma szansę wznowienia śledztwa. Wg Agathy Christie.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Perypetie nieco ekscentrycznego belgijskiego detektywa pracującego w Wielkiej Brytanii. Adaptacja opowiadań Agathy Christie.

W tym odcinku

Dwa lata temu w Buenos Aires Herkules Poirot (David Suchet) prowadził sprawę nagłej śmierci pięknej kobiety o zmysłowym imieniu Iris Russell (Robin McCaffrey). Do morderstwa doszło we francuskiej restauracji prowadzonej przez Włocha. Detektyw został wtedy pomyłkowo uznany za szpiega i aresztowany, co uniemożliwiło mu dokończenie śledztwa. Teraz, w drugą rocznicę śmierci Iris, Poirot znajduje się na przyjęciu w restauracji o takiej samej nazwie, jak ta, w której zginęła kobieta. Atmosfera jest napięta. Detektyw ma nawet wrażenie, że zaraz ujrzy zabitą we własnej osobie. Tym razem dostaje jednak szansę wznowienia śledztwa i złapania zabójcy Iris. Odcinek "Żółty irys" oparto na wydanym w 1937 roku opowiadaniu Agathy Christie pod tym samym tytułem. Zostało ono też przerobione na radiową sztukę przez radio BBC.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...