Poirot: Przegrany gość

(Poirot: The Underdog)

serial kryminalny Wielka Brytania 1993  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Herkules Poirot i kapitan Hastings idą na kolację do domu sir Astwella, właściciela chemicznej fabryki i posiadacza kolekcji miniatur z brązu. Tej samej nocy zostaje on zamordowany.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Perypetie nieco ekscentrycznego belgijskiego detektywa pracującego w Wielkiej Brytanii. Adaptacja opowiadań Agathy Christie.

W tym odcinku

Herkules Poirot (David Suchet) i kapitan Arthur Hastings (Hugh Fraser) idą na kolację do domu wpływowego sir Reubena Astwella (Denis Lill), właściciela chemicznej fabryki i posiadacza kolekcji belgijskich miniatur z brązu. Tej samej nocy, po kolacji, Astwell zostaje zamordowany. Jego śmierć wiąże się z publicznym interesem państwa, dlatego Poirot wpada na niezwykły pomysł. Jego asystentka panna Felicity Lemon (Pauline Moran) hipnotyzuje wdowę po zamordowanym, lady Astwell (Ann Bell). Reżyserem odcinka jest John Bruce, współpracujący przy serialu "The Adventures of Sherlock Holmes". "Pokonany gość" jest słynny z powodu jednej z najbardziej odrażających ofiar, jakie udało się wykreować Agacie Christie.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...