Grantchester (4)

serial kryminalny Wielka Brytania 2014  od 7 lat
zdjęcie

W skrócie

Sidney bada sprawę tajemniczego pożaru we wsi. Tymczasem rodzina Keatinga przechodzi kryzys. Z tego powodu komisarz jest roztargniony i ma trudności w pracy.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Lata 50. XX wieku. Sidney Chambers (James Norton) to młody pastor z niewielkiej parafii. Jest niezwykle przenikliwy i ma ponadprzeciętne umiejętności dedukcyjne, dzięki czemu udaje mu się rozwiązać nawet najbardziej zawiłe zagadki kryminalne. W życiu osobistym boryka się z problemami miłosnymi oraz uzależnieniem od alkoholu i... jazzu. Wystylizowany serial kryminalny oparty na poczytnych kryminałach Brytyjczyka Jamesa Runcie. W roli głównej James Norton, znany z roli psychopatycznego mordercy z serialu "Happy Valley".

W tym odcinku

Wczesnym rankiem Sidneya budzi pożar, który wybuchł w domu niedaleko jego parafii. Pastor ratuje z płomieni Marion Taylor. Wszystkich zastanawia, skąd wziął się ogień. Do śledztwa zostaje oddelegowany asystent detektywa Keatinga. Ona sam nie może bowiem skupić się na pracy, ponieważ jego kilkumiesięczny synek jest poważnie chory. Śledztwo w sprawie pożaru przybiera nieoczekiwany obrót, gdy zostaje znalezione ciało zasztyletowanego Dominica Taylora, męża uratowanej kobiety. Tymczasem do Grantchester przyjeżdża Hildegard Staunton, piękna wdowa po zamordowanym radcy prawnym. Staje się ona dla Sidneya kimś więcej niż bliską przyjaciółką.

Występują

Twórcy

Ładuję...