Poirot: Porwanie premiera

(Poirot: The Kidnapped Prime Minister)

serial kryminalny Wielka Brytania 1990  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Zostaje porwany brytyjski premier, jedyna osoba, która może powstrzymać militarne plany Niemców. Inspektor Japp ze Scotland Yardu wzywa na pomoc Herkulesa Poirot.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Herkules Poirot to światowej sławy belgijski detektyw, który na co dzień rozwiązuje zagadki kryminalne w Wielkiej Brytanii. Ten nieco ekscentryczny funkcjonariusz prowadzi skomplikowane śledztwa, wykorzystuje swoją wiedzę, doświadczenie oraz spostrzegawczość, by złapać przestępców. Śmiertelne w skutkach otrucia, rzekome samobójstwa i wiele innych, to tylko początek niezwykłych historii kryminalnych. Poirot nie spocznie póki nie pozna tożsamości mordercy, a aby to zrobić przerwie swoje wakacje, poprowadzi śledztwa w powietrzu, na lądzie oraz na wyspie. Adaptacja opowiadań Agathy Christie.

W tym odcinku

Brytyjski premier (Henry Moxon) uchodzi cało z zamachu. Niedługo potem, w drodze na międzynarodową konferencję w Paryżu, zostaje porwany. Na kongresie, na który zmierzał polityk, miała być poruszona sprawa zbrojenia się niemieckiego wojska. Premier jest jedyną osobą, która może powstrzymać Niemców przez planami militarnymi. Śledztwo w sprawie uprowadzenia prowadzi inspektor Japp (Philip Jackson) ze Scotland Yardu. Wzywa on do pomocy Herkulesa Poirot (David Suchet).

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...