Poirot: Dama w woalce

(Poirot: The Veiled Lady)

serial kryminalny Wielka Brytania 1990  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Tajemnicza lady Millicent opowiada detektywowi Poirot swoją historię. Zamierza poślubić sławnego człowieka, ale od jakiegoś czasu jest szantażowana, co może zniszczyć jej reputację.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Herkules Poirot to światowej sławy belgijski detektyw, który na co dzień rozwiązuje zagadki kryminalne w Wielkiej Brytanii. Ten nieco ekscentryczny funkcjonariusz prowadzi skomplikowane śledztwa, wykorzystuje swoją wiedzę, doświadczenie oraz spostrzegawczość, by złapać przestępców. Śmiertelne w skutkach otrucia, rzekome samobójstwa i wiele innych, to tylko początek niezwykłych historii kryminalnych. Poirot nie spocznie póki nie pozna tożsamości mordercy, a aby to zrobić przerwie swoje wakacje, poprowadzi śledztwa w powietrzu, na lądzie oraz na wyspie. Adaptacja opowiadań Agathy Christie.

W tym odcinku

Tajemnicza dama (Frances Barber) lady Millicent, ukrywająca twarz za woalką, opowiada detektywowi Poirot (David Sychet) swoją historię. Zamierza poślubić sławnego człowieka, ale od jakiegoś czasu jest szantażowana. Ktoś grozi jej ujawnieniem listu, który napisała w młodości, a dziś może zniszczyć jej reputację. Poirot wkrótce poznaje szantażystę. Lavington (Terence Harvey) oznajmia mu, że jeżeli nie otrzyma 18 tysięcy funtów, przedstawi kompromitujący list przyszłemu mężowi lady Millicent.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...