Teleman

Gwiazd naszych wina

(The Fault in Our Stars)

melodramat USA 2014  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Gus (Ansel Elgort) poznaje Hazel się na spotkaniach grupy wsparcia dla osób chorych na raka. Chce sprawić, by dziewczyna zaczęła patrzeć na siebie inaczej, niż przez pryzmat niechybnej śmierci.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Hazel (Shailene Woodley) i Gus (Ansel Elgort) poznają się na spotkaniach grupy wsparcia dla osób chorych na raka. Ona ma nowotwór tarczycy, ale walczy też z powikłaniami po eksperymentalnej terapii, przez które każdy kolejny dzień jest jak wygrana na loterii. On grał w koszykówkę, dopóki nie amputowano mu nogi. Teraz cieszy się z remisji nowotworu. Gus zakochuje się w Hazel i niezłomnie walczy o to, by dziewczyna zaczęła patrzeć na siebie inaczej, niż przez pryzmat niechybnej śmierci. Dla niej wszczyna poszukiwania autora powieści "Cios udręki", Petera van Houtena (Willem Dafoe), po czym aranżuje ich spotkanie w Amsterdamie. Wzruszający romans, wyreżyserowany przez Josha Boone'a, to ekranizacja powieści Johna Greena o tym samym tytule. Hazel ma swój rzeczywisty pierwowzór, była nim Esther Earl, również chora na raka tarczycy. Pisarz zaprzyjaźnił się z nią w 2009 roku, niedługo przed śmiercią dziewczyny. Autorzy scenariusza, Scott Neustadter i Michael H. Weber, odpowiadają za takie hity jak "500 dni miłości" i "Cudowne tu i teraz". Głównych bohaterów zagrali przyjaciele spoza planu, znani z cyklu "Niezgodna" - gdzie zagrali rodzeństwo - Shailene Woodley oraz Ansel Elgort. W obsadzie znaleźli się również Laura Dern, Sam Trammell (serial "Czysta krew") oraz Willem Defoe ("Antychryst", "Pluton"). Film zdobył uznanie młodej widowni i zarobił ponad 307 milionów dolarów, podczas gdy budżet wynosił 12 milionów. Został nagrodzony siedmioma statuetkami Teen Choice Awards oraz trzema Young Hollywood Awards i MTV Movie Awards - w kategorii najlepszy dramat roku.

Para nastolatków spotyka się w trakcie zajęć grupy wsparcia i rusza na poszukiwanie miłości idealnej mimo - a może właśnie nie dlatego - że oboje cierpią na chorobę nowotworową. (Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna)

Występują

Twórcy

Ładuję...