Poirot: Król trefl

(Poirot: The King of Clubs)

serial kryminalny Wielka Brytania 1989  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Książę Mauranii Paul jest zaręczony z angielską aktorką Valerie Saintclair. Valerie jest świadkiem morderstwa producenta filmowego i staje się główną podejrzaną. Wg Agathy Christie.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Herkules Poirot to światowej sławy belgijski detektyw, który na co dzień rozwiązuje zagadki kryminalne w Wielkiej Brytanii. Ten nieco ekscentryczny funkcjonariusz prowadzi skomplikowane śledztwa, wykorzystuje swoją wiedzę, doświadczenie oraz spostrzegawczość, by złapać przestępców. Śmiertelne w skutkach otrucia, rzekome samobójstwa i wiele innych, to tylko początek niezwykłych historii kryminalnych. Poirot nie spocznie póki nie pozna tożsamości mordercy, a aby to zrobić przerwie swoje wakacje, poprowadzi śledztwa w powietrzu, na lądzie oraz na wyspie. Adaptacja opowiadań Agathy Christie.

W tym odcinku

Książę Mauranii Paul (Jack Klaff) jest zaręczony z angielską aktorką Valerie Saintclair (Niamh Cusack). Przyszłość ich związku jest jednak bardzo niepewna. Valerie jest świadkiem morderstwa Henry'ego Reedburna (David Swift), aroganckiego producenta filmowego. Wkrótce kobieta staje się główną podejrzaną. Zebrane przez policję dowody wskazują, że aktorka miała motyw oraz sposobność popełnienia zbrodni. Pięknej artystce grozi więzienie. Jej narzeczony jest załamany. Postanawia poprosić o pomoc słynnego detektywa Herkulesa Poirot (David Suchet). Ten wkrótce stwierdza, że Valerie nie mówi prawdy. Poirot podejrzewa, że mogła brać współudział w morderstwie. Niebawem okazuje się jednak, że prawdziwą zagadką nie jest to, kto zabił, ale, czy w ogóle doszło do zabójstwa... Scenariusz odcinka powstał na podstawie opowiadania Agathy Christie "Król trefl" opublikowanego po raz pierwszy w 1923 roku.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...