Szpital | sezon 2 odc. 193

serial paradokumentalny Polska 2014  od 7 lat
zdjęcie

W skrócie

Dominika Gajda zajmuje się 35-letnią Agatą, która gorzej się poczuła podczas obiadu z byłym mężem. Okazuje się, że pacjentka jest w ciąży pozamacicznej, którą trzeba jak najszybciej usunąć.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Historie osób trafiających na Szpitalny Oddział Ratunkowy. Lekarze nie tylko walczą o zdrowie i życie pacjentów, ale też mierzą się z ich problemami rodzinnymi, trudną sytuacją materialną i bezmyślnością. Przypadki medyczne wpisane są w kontekst obyczajowy i stanowią jedynie punkt wyjścia pełnych emocji, wzruszających opowieści o życiu bohaterów. Poszczególne historie powstały dzięki współpracy z lekarzami kilku krakowskich SOR-ów, którzy podzielili się swoimi doświadczeniami z izby przyjęć.

W tym odcinku

Dominika Gajda zajmuje się 35-letnią Agatą, która gorzej się poczuła podczas obiadu ze swoim byłym mężem. Okazuje się, że pacjentka jest w ciąży pozamacicznej, którą trzeba jak najszybciej usunąć, bo zagraża jej życiu. Do byłego męża dociera, że bardzo kocha Agatę. Tymczasem do szpitala zgłasza się 16-letni Filip. Chłopak jest po przeszczepie nerki i przestraszył się, kiedy nagle źle się poczuł i zaczął gorączkować. Zajmuje się nim Piotr Wójtowicz. Okazuje się, że stan nastolatka pogorszył się, gdyż przestał on brać leki immunosupresyjne. Czuł się po nich źle, miał problemy z cerą i wypadaniem włosów.

Występują

Zobacz także

Ładuję...