Sama słodycz (12/13)

serial obyczajowy Polska 2014  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Gdy Fryderyk, Staś i Marta zmierzają do mieszkania na kolację, Patrycja, która zadomowiła się u Rekruta, w pośpiechu przygotowuje wszystko na ich wizytę. Dochodzi do niezręcznej sytuacji.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Losy pisarza Fryderyka Rekruta (Piotr Adamczyk), który przeżył miłosny zawód i na nowo próbuje ułożyć sobie życie. Ukochana Marta (Roma Gąsiorowska) kilka lat temu porzuciła go z dnia na dzień. Zabrała ze sobą ich syna, Stasia (Olaf Marchwicki). Fryderyk dla wielu kobiet mógłby być ideałem: ma klasę, wrażliwość i inteligencję. Wciąż jednak rozdrapuje dawne rany, przez co pozostaje samotny i pogrąża się w marazmie. Pewnego dnia w drzwiach jego mieszkania staje dziewięcioletni Staś, którego mężczyzna nie widział od lat. Okazuje się, że ojciec i syn mogą wiele się od siebie nauczyć. Czeka ich trudna lekcja przeżywania emocji i zmiany spojrzenia na świat.

W tym odcinku

Gdy Fryderyk, Staś i Marta zmierzają do mieszkania na kolację, Patrycja, która ewidentnie zadomowiła się u Rekruta, w pośpiechu przygotowuje wszystko na ich wizytę. Rozstawia gotowe półmiski z potrawami przygotowanymi przez przyjaciółkę i poprawia skąpą sukienkę. Zależy jej na tym, by zrobić na Fryderyku piorunujące wrażenie. W efekcie znakomicie jej się to udaje... Zafrasowany Rekrut stara się wyjaśnić Marcie całe zajście, ta jednak nie potrafi mu uwierzyć - widzi, że Patrycja czuje się swobodnie w roli ukochanej Fryderyka. Staś bierze ojca na stronę. Rekrut wyjaśnia chłopcu całe zamieszanie związane z Patrycją i zamierza jak najszybciej przegonić kobietę ze swojego mieszkania. Sprytny Staś doradza mu, że jej obecność może przecież wzbudzić w Marcie zazdrość. Po kolacji rozzłoszczona Patrycja wymierza Fryderykowi siarczysty policzek. Jest wściekła, że mężczyzna posłużył się nią, by zrobić Marcie na złość. Mężczyzna wyjaśnia jej, że od początku zależało mu tylko na odzyskaniu matki Stasia. Upokorzona Patrycja ostentacyjnie opuszcza mieszkanie. Tymczasem Fryderyk i Staś odwiedzają babcię. Kobieta cieszy się na widok wnuka. Fryderyk wyznaje matce, że chce zawalczyć o Martę. Jego pomysł nie zyskuje aprobaty Izabelli.

Występują

Twórcy

Ładuję...