Poirot 13: Dwanaście prac Herkulesa (4)

(Poirot: The Labours of Hercules)

serial kryminalny Wielka Brytania/​USA 2013-2014  od 7 lat
zdjęcie

W skrócie

Poirot podąża tropem złodzieja sztuki do hotelu w Alpach Szwajcarskich. Wkrótce dochodzi tam do kradzieży i zabójstwa. By rozwiązać sprawę, detektyw musi rozwikłać dwanaście kryminalnych zagadek.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Kolejne perypetie Herkulesa Poirota, światowej sławy belgijskiego detektywa, który na co dzień rozwiązuje zagadki kryminalne w Wielkiej Brytanii. Ten nieco ekscentryczny funkcjonariusz prowadzi skomplikowane śledztwa, wykorzystuje swoją wiedzę, doświadczenie oraz spostrzegawczość, by złapać przestępców. Śmiertelne w skutkach otrucia, rzekome samobójstwa i wiele innych, to tylko początek niezwykłych historii kryminalnych. Poirot nie spocznie póki nie pozna tożsamości mordercy, a aby to zrobić przerwie swoje wakacje, poprowadzi śledztwa w powietrzu, na lądzie oraz na wyspie. Adaptacja opowiadań Agathy Christie

W tym odcinku

Herkules Poirot (David Suchet) podąża tropem tajemniczego złodzieja sztuki. Ślad wiedzie go do hotelu położonego w Alpach Szwajcarskich. Wkrótce ma odbyć się tutaj otwarcie wyjątkowej wystawy. Ku przerażeniu gości i personelu w pensjonacie dochodzi do kradzieży i zabójstwa. Detektyw czuje się winny za zaistniałą sytuację, a wyrzuty sumienia niemal doprowadzają go na skraj załamania nerwowego. W końcu jednak pojawia się szansa na rozwiązanie sprawy. Śledczy musi rozwikłać dwanaście kryminalnych zagadek. Łączą się one w tajemniczy sposób z dwunastoma pracami, które musiał wykonać jego mitologiczny imiennik.

Występują

Twórcy

Ładuję...