Teleman

Defekt | sezon 1 odc. 1/9

serial sensacyjny Polska 2003  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Ambitna prokurator Elżbieta Ginter prowadzi śledztwo w sprawie afery bankowej. Próbuje wyjaśnić zagadkę znikania z kont wielkich pieniędzy.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Prokurator Elżbieta Ginter (Magdalena Cielecka) prowadzi dochodzenie w sprawie afery bankowej. Bezkompromisowa i uczciwa za wszelką cenę dąży do wyjaśnienia zagadki wyprowadzenia z kont grubych milionów. Pomaga jej zgorzkniały i cyniczny komisarz policji Witold Kosmala (Piotr Fronczewski). Inspektor za rok odchodzi na emeryturę i początkowo jedynie z obowiązku pomaga młodszej koleżance, zupełnie nie angażując się w sprawę. Z czasem jednak, gdy Ginter ujawnia coraz bardziej sensacyjne fakty, aktywnie włącza się w prowadzone przez nią dochodzenie.

W tym odcinku

Bezkompromisowa pani prokurator Elżbieta Ginter (Magdalena Cielecka) prowadzi śledztwo w sprawie afery bankowej. Próbuje wyjaśnić zagadkę znikania z kont zawrotnych sum pieniędzy. Ambitna prawniczka bardzo angażuje się w śledztwo, nie ulegając żadnym presjom i korupcji. W dochodzeniu pomaga jej starzejący się inspektor Witold Kosmala (Piotr Fronczewski). Początkowo współpracownicy nie darzą się sympatią, jednak z czasem nawiązuje się między nimi nić porozumienia. Sprawa komplikuje się, gdy nieoczekiwanie dochodzi do morderstwa - na parkingu supermarketu zostaje zastrzelony prezes jednego z upadłych banków. Świadkiem zabójstwa jest ośmioletni Michał (Maciej Buczek). Jednak chłopiec wskutek przeżytego szoku przestaje mówić... Czteroodcinkowy serial Macieja Dutkiewicza, reżysera m.in. "Nocnego graffiti", "Operacji Samum" i "Fuksa".

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...