Na dobre i na złe | odc. 509: Lekcja słuchania

serial obyczajowy Polska 2013  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Przemek nie przyjmuje do wiadomości, że uratował go Falkowicz. Ma żal do Wiki za zmianę zdania. Były ordynator działa wszystkim na nerwy.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Serial opowiada o osobistych i zawodowych problemach personelu szpitala w fikcyjnym podwarszawskim miasteczku Leśna Góra. Widzowie poznają historię trójki młodych rezydentów: Wiktorii Manueli Consalidy (Katarzyna Dąbrowska), Agaty Woźnickiej (Emilia Komarnicka) oraz Przemka Zapały (Marcin Rogacewicz). Śledzą także losy chirurgów: doktora Michała Sambora (Radosław Krzyżowski), Piotra Gawryły (Marek Bukowski) oraz przyrodniej siostry Przemka, Hany Goldberg, która w Leśnej Górze pracuje na oddziale ginekologicznym.

W tym odcinku

Przemek nie przyjmuje do wiadomości, że uratował go Falkowicz. Ma żal do Wiki, że sama zmieniła zdanie o profesorze, a Falkowiczowi każe zostawić przyjaciółkę w spokoju. W szpitalu były ordynator działa wszystkim na nerwy. Sambor lekceważy jego sugestie, by przed zabiegiem wykonać dodatkowe badania i zamierza operować swoją pacjentkę. Ostatecznie Nadzieja przechodzi wcześniej testy na krzepliwość krwi. Sambor uświadamia sobie, że mógł zrobić wyrządzić krzywdę pacjentce. Zwierza się Ninie, że nie cierpi Falkowicza także z jej powodu. Jest zazdrosny, że kiedyś byli razem. James namawia Hanę, by wyjechała z Leśnej Góry, gdyż grozi jej niebezpieczeństwo. Lekarka zirytowana jego zachowaniem, konsultuje się z psychiatrą, Szymonem Drylem. Tretter spodziewa się odwołania ze stanowiska za błędy popełnione w kierowaniu akcją ewakuacyjną. Borys i Laura zbliżają się do siebie. Wasiakowa uważa jednak, że syn zasługuje na lepszą dziewczynę niż otyła pacjentka. Borys ma do niej pretensje, że wciąż wtrąca się w jego sprawy. Obrażona kobieta postanawia odejść z Leśnej Góry. Nina ma żal do Wiki, że jej zeznania pomogły Falkowiczowi uniknąć więzienia. Profesor docenia jednak jej postawę.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...