Teleman

Kobieta w ukryciu

(The Invisible Woman)

dramat biograficzny Wielka Brytania 2013  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Pisarz Charles Dickens jest u szczytu swojej popularności. Żonaty 45-letni literat wdaje się w płomienny romans z 18-letnią aktorką.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

45-letni Charles Dickens (Ralph Fiennes) jest jednym z najpopularniejszych pisarzy w kraju. Wydawać by się mogło, że osiągnął wszystko: ma żonę i kilkoro dzieci, a jego kariera się rozwija. Gwałtowny temperament nie pozwala mu jednak osiąść w miejscu. Niebawem Dickens poznaje 18-letnią aktorkę Ellen "Nelly" Ternan (Felicity Jones) i wdaje się z nią w namiętny romans. Skrywane przed światem uczucie trwa aż do śmierci artysty. Pełne emocji kino przedstawiające historię romansu wiktoriańskiego pisarza z młodziutką aktorką. Po obu stronach kamery stanął nominowany do Oscara Ralph Fiennes, odtwórca głównej roli i reżyser. Obok niego wystąpili: Felicity Jones ("Burza", "Do szaleństwa"), nominowana do Nagrody Akademii Kristin Scott Thomas ("Cztery wesela i pogrzeb", "Angielski pacjent") oraz Tom Hollander ("Zapętleni", serial "Rev"). Scenariusz do filmu nawiązuje do biograficznej książki Claire Tomalin. Kostiumy i scenografia wiernie oddają ducha epoki.

Ralph Fiennes jeszcze raz próbuje reżyserii, opisując dzieje burzliwego związku Chralesa Dickensa z aktorką Ellen - utrzymywanego w tajemnicy aż do śmierci ostatniego potomka pisarza. (Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna)

Występują

Twórcy

Ładuję...