Czas honoru. Powstanie: Warszawa (12)

serial wojenny Polska 2014  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Na Czerniakowie powstańcy otrzymują wsparcie ogniowe z drugiej strony Wisły, ale w rzeczywistości uderza ono w pozycje Polaków. Władek próbuje wymóc na Siergiejewie desant berlingowców.

Oglądaj w telewizji

Pon 25.10 4:35
TVP Serialelogo
Śr 27.10 1:30
TVP Serialelogo

Opis

Wojenne losy przyjaciół znanych z serialu "Czas honoru". Akcja tej specjalnej serii toczy się w czasie powstania warszawskiego.

W tym odcinku

Na Czerniakowie sytuacja pogarsza się z godziny na godzinę. Powstańcy otrzymują wsparcie ogniowe z drugiej strony Wisły, ale w rzeczywistości uderza ono w pozycje Polaków. W trakcie jednego z ostrzałów Janek zostaje ranny. Władek próbuje wymóc na Siergiejewie desant berlingowców. Orlicki chwali Michała za złamanie szyfru Sowietów, ale nie może wykorzystać tych informacji, gdyż w odczytaniu wiadomości swój udział miał Niemiec. Przed przenosinami na Czerniaków Konarski spędza noc z Halszką. Rainer nakazuje Woźniakowi nadzorować transport więźniów z likwidowanego obozu przejściowego. Całą swoją uwagę poświęca ochronie archiwum. Władek zarządza odwrót z Czerniakowa i ewakuację rannych na praską stronę Wisły. Informuje o tym Bronka, Bolka i Janka, który mimo ciężkich obrażeń chce walczyć dalej. Na terenach kontrolowanych przez Armię Czerwoną Woyciechowski ma tworzyć polskie podziemie. Po zapadnięciu zmroku powstańcy razem z Siergiejewem kierują się w stronę łodzi. Grupa zostaje ostrzelana przez Niemców. Tymczasem Ruda i Władek chcą się pobrać na barykadzie.

Nagrody

Orzeł - filmowy serial fabularny

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...