Czas honoru. Powstanie: Bratnia pomoc (11)

serial wojenny Polska 2014  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Kompania Krawca broni domu na Czerniakowie. Michał znów odbiera nietypowy sygnał. Podejrzewa, że to instrukcja od sowieckich agentów. Namawia Słowińskiego, by odszyfrował wiadomość.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Wojenne losy przyjaciół znanych z serialu "Czas honoru". Akcja tej specjalnej serii toczy się w czasie powstania warszawskiego.

W tym odcinku

Zdziesiątkowana kompania Krawca rozpaczliwie broni domu na Czerniakowie. Mimo zaciętego oporu powstańców, Niemcy nie rezygnują. Szykują się do trzeciego szturmu. Obrońcy doskonale zdają sobie sprawę, że nie będą w stanie utrzymać swoich pozycji. Z kompanii na chwilę odłącza się Bronek, który chce odnaleźć osobę z mieszkania na Wilanowskiej, która jest kluczem do rozwiązania zagadki Inżyniera. Tymczasem w siedzibie radia Michał znów odbiera nietypowy sygnał. Podejrzewa, że to instrukcja od sowieckich agentów. Namawia umierającego z bólu Słowińskiego, by spróbował odszyfrować wiadomość. Rainer gorączkowo zastanawia się, gdzie ukryć niemieckie archiwum. Liczy na pomoc Pabsta. Oficer wydaje się jednak nieobecny. Prosi Larsa o cyjanek dla siebie i ukochanej Hilde.

Nagrody

Orzeł - filmowy serial fabularny

Występują

Twórcy

Ładuję...