Teleman

Uniewinniony

(Reasonable Doubt)

thriller Kanada/​Niemcy/​USA 2014  od 16 lat
zdjęcie

W skrócie

Prawnik Mitch powoduje wypadek. Dowiaduje się, że oskarżonym w tej sprawie jest Clinton Davis. Doprowadza do jego uniewinnienia.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Obiecujący prawnik Mitch Brockden (Dominic Cooper) powoduje tragiczny w skutkach wypadek drogowy. Prowadząc pod wpływem alkoholu, potrąca przypadkowego przechodnia. Nie udziela mu pomocy i odjeżdża z miejsca zdarzenia. Na skutek odniesionych obrażeń poszkodowany umiera. Brockden dowiaduje się, że oskarżonym w tej sprawie jest mechanik samochodowy Clinton Davis (Samuel L. Jackson). Mitch zostaje jego sądowym obrońcą i doprowadza do uniewinnienia Davisa. Tymczasem niedoszły skazaniec, który zna sekret adwokata, postanawia na własną rękę wymierzyć sprawiedliwość. Życie Mitcha i jego rodziny jest poważnie zagrożone. W roli Davisa występuje Samuel L. Jackson, nominowany do Oscara za rolę w "Pulp Fiction".

Prokurator ucieka z miejsca wypadku, policja wskazuje innego winnego. Zanim prawnik zdąży naprawić swoje winy, pojawia się smiertelne zagrożenie. (Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna)

Występują

Twórcy

Ładuję...