Czas honoru. Powstanie: Szyfr Inżyniera (10)

serial wojenny Polska 2014  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Powstańcza radiostacja przechwytuje zaszyfrowaną wiadomość z radzieckiego radia. Nocą na Powiślu wyląduje kurier, kapitan Siergiejew. Wkrótce przybysz informuje akowców o planach Sowietów.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Wojenne losy przyjaciół znanych z serialu "Czas honoru". Akcja tej specjalnej serii toczy się w czasie powstania warszawskiego.

W tym odcinku

Powstańcza radiostacja przechwytuje zaszyfrowaną wiadomość z radzieckiego radia. Nocą na Powiślu wyląduje kurier, kapitan Siergiejew. Rosjanina ma odebrać Władek. Przybysz informuje akowców o planach Sowietów, którzy zamierzają wspomóc walczącą Warszawę. Uprzedza o planowanym desancie wojsk radzieckich. Wiele osób z entuzjazmem przyjmuje słowa kuriera. Jedynie Wilk ma wątpliwości. Odnosi wrażenie, że już kiedyś spotkał rosyjskiego oficera. Tymczasem Słowiński zleca Siwemu wywiezienie archiwum AK poza Warszawę. Bronek i Michał wciąż zastanawiają się nad zagadką kodu ze zdjęć Inżyniera. Powoli odkrywają, co oznaczają cyfry umieszczone na fotografiach. Trop wiedzie do pewnego domu na Wilanowskiej. Nad Warszawą pojawiają się amerykańskie i brytyjskie samoloty. Powstańcy są pewni, że alianci zrzucą brygadę spadochronową. Dzień później Romek znajduje Lenę i Jasia w punkcie opatrunkowym. Umieszcza siostrę w kamienicy, gdzie będzie bezpieczna.

Nagrody

Orzeł - filmowy serial fabularny

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...