Czas honoru. Powstanie: Nadajnik i morfina (7)

serial wojenny Polska 2014  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Połowa sierpnia. Michał dostaje rozkaz przedostania się do Kampinosu. Tymczasem mjr Pabst pomaga ukrywającej się w ruinach szpitala Celinie.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Wojenne losy przyjaciół znanych z serialu "Czas honoru". Akcja tej specjalnej serii toczy się w czasie powstania warszawskiego.

W tym odcinku

Połowa sierpnia. Na cmentarzu na Starym Mieście mieszkańcy grzebią ciała ofiar ostatniego nalotu. W walkach zginęła jedna trzecia obrońców Warszawy. Krawiec wydaje rozkaz, by szukać ochotników, którzy zastąpią poległych żołnierzy. Władek zaczyna namawiać cywilów, by wstąpili do AK, spotyka się jednak z otwartą wrogością. Z magazynów na Stawkach batalion "Zośka" kieruje się w stronę Starego Miasta. Eliza jest zazdrosna o Twardego. Wie, że nie ma szans, by chłopak ją pokochał. Michał dostaje rozkaz przedostania się do Kampinosu, gdzie ma przejąć odbiornik radiowy. Na akcję rusza z Halszką. Celina wciąż ukrywa się w ruinach szpitala na Lesznie. Jest w stanie tam przeżyć tylko dzięki pomocy Pabsta. Niemiecki oficer odnosi się do niej z wyjątkową troską. Oddział Bronka, wśród których jest Bambo, udaje się do magazynu na Stawkach po zaopatrzenie. Do wyprawy dołącza zdrajca Karkowski.

Nagrody

Orzeł - filmowy serial fabularny

Występują

Twórcy

Ładuję...