Teleman

Gwiazdy lombardu 9: Nie ma tego złego (11)

(Pawn Stars: Silver Linings)

reality show USA 2013
zdjęcie

W skrócie

Klient przynosi srebrne sztabki i monety ważące ponad 45 kg. Rick musi sprawdzić autentyczność kruszcu. Następnie ogląda starą księgę. To dziewiętnastowieczny manuskrypt w języku cerkiewnosłowiańskim.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Kolejna odsłona cieszącego się ogromną popularnością reality show, ukazującego funkcjonowanie jednego z lombardów w Las Vegas. Gdy w stolicy hazardu ktoś szybko potrzebuje zastrzyku gotówki, może spróbować szczęścia w kasynie albo udać się do sklepu Harrisonów, by coś sprzedać lub zastawić. Klienci lombardu często pozbywają się zabytkowej broni i różnych staroci. Wśród bezwartościowych rupieci trafiają się cenne historyczne przedmioty i szokująco dziwaczne rzeczy. W dziewiątej edycji programu bohaterowie będą musieli wycenić m.in. kolekcję żetonów do gry. Należały one do zmarłego w 2002 roku polityka Howarda Cannona, który przez 24 lata był senatorem z Nevady.

W dzisiejszym odcinku klient przynosi srebrne sztabki i monety, ważące w sumie ponad 45 kilogramów. Rick musi sprawdzić autentyczność kruszcu, zanim złoży ofertę kupna. Następnie Harrison ogląda tajemniczą starą księgę. To dziewiętnastowieczny manuskrypt w języku cerkiewnosłowiańskim, którego autorem jest Jan Chryzostom, urodzony w IV wieku n.e. biskup Konstantynopola. Później do lombardu trafia kolekcja rekwizytów z filmu "Batman Forever" z 1995 roku.

Ładuję...